logo MATIO
OD PONAD 27 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

W związku z dofinansowaniem przez Gminę Miejską Kraków, na realizację zadania publicznego: "Tydzień Mukowiscydozy- działania w Krakowie"  serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

W dniach 28.02 do 06.03.2022 r. będzie miała miejce kampania społecza XXI  Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy" organiozwana przez Fundacje MATIO. Ma ona służyć upowszechnianiu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu a przede wszytskim  o możliwościach godnego i dobrego życia.

Hasło XXI Tygodnia Mukowiscydozy to " Mukowiscydoza jest dorosła", ma orientować odbiorcę na chorobę, chcemy pokazać jak wiele pracy i wyrzeczeń wymaga życie z mukowiscydozą i jak bardzo zmienia się to na przestrzeni ostatnich dekad.

Podejmowane przez Fundację MATIO działania adresowane są do wszystkich grup społecznych przede wszystkim mieszkańców Krakowa, ale też całej Polski. Większość działań odbywa się w Krakowie ponieważ Kraków jest siedzibą naszej organizacji. Na ten czas zaplanowano szereg akcji edukacyjno –informacyjnych mających na celu szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat tej nieuleczalnej choroby.

 W dnia 04.-05.03 odbędzie się akcja edukacyjno– informacyjna, dotycząca mukowiscydozy  w Galerii Bronowice, połączona z wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci min: badania profilaktyczne, „Szpitalem Misia Tulisia”, malowanie twarzy, malowanie karykatur, czytanie książki o "Muko-widzi-koza" dotyczącej mukowiscydozy.

image07

 

 

W dniu 04.03 odbędzie się  Koncert Charytatywne na rzecz Podopiecznych Fundacji MATIO, zagra zespół Vevantis. Koncert w klubie studenckim Gwarek ma zachęcić i zainteresować młodzież . Przed koncertem odbędzie się akcja edukacyjna na temat mukowiscydozy, będziemy chcieli zachęcić młodzież do wspierania naszych działań i wolontariatu na rzecz naszych podopiecznych.

image022

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP