logo MATIO
OD PONAD 27 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

W związku z dofinansowaniem przez Gminę Miejską Kraków, na realizację zadania publicznego: "Tydzień Mukowiscydozy- działania w Krakowie"  serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

W dniach 27.02 do 05.03.2023 r. będzie miała miejce kampania społecza XXII  Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy" organiozwana przez Fundacje MATIO. Ma ona służyć upowszechnianiu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu a przede wszytskim  o możliwościach godnego i dobrego życia.

Hasło kampani  to " Mukowiscydoza - ZROZUMIEĆ", ma orientować odbiorcę na chorobę, chcemy pokazać jak wiele pracy i wyrzeczeń wymaga życie z mukowiscydozą i jak bardzo zmienia się to na przestrzeni ostatnich dekad.

Podejmowane przez Fundację MATIO działania adresowane są do wszystkich grup społecznych przede wszystkim mieszkańców Krakowa, ale też całej Polski. Większość działań odbywa się w Krakowie ponieważ Kraków jest siedzibą naszej organizacji. Na ten czas zaplanowano szereg akcji edukacyjno –informacyjnych mających na celu szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat tej nieuleczalnej choroby.

W dnia 03.-04.03 odbędzie się akcja edukacyjno– informacyjna, dotycząca mukowiscydozy  w Galerii Bronowice, połączona z wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci min: badania profilaktyczne, „Szpitalem Misia Tulisia”, malowanie twarzy, malowanie karykatur, zbiórka na rzecz naszych podopiecznych z Ukrainy. 

akcja matio

14.03.2023 r. odbędzie się spotkanie edukacyjne ze studentami Wydziału Medycyny UJ - wykład lekarza specjalisty zajmującego się mukowiscydozą, 14.03.2023r., godz. 17:30, Aula Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. prof. St. Łojasiewicza 4, Kraków

SPOTKANIE EDUKACYJNE

Zapraszamy

 

www.krakow.pl

ngo.krakow.pl

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP