W dniu 29 lutego 2020 r., w hotelu Unicus Palace w Krakowie, Fundacja Matio po raz drugi zorganizowała Bal Charytatywny, którego celem było pozyskanie pieniędzy na pomoc naszym podopiecznym.
Bal rozpoczął się o godzinie dziewiętnastej, kiedy to zaczęli gromadzić się zaproszeni Goście.

Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością serdecznie dziękujemy.

Przybyłych Gości przywitał Prezes Fundacji MATIO Pan Paweł Wójtowicz i po krótkim wystąpieniu zaprosił do oglądania przedmiotów zgromadzonych na licytację główną, jak i stolikową oraz do zakupu „szczęśliwego losu” w loterii fantowej, którą przygotowaliśmy jako niespodziankę dla naszych Gości. Następnie miała miejsce kolacja z muzycznym tłem.

Po kolacji na parkiet wszystkich uczestników balu zaprosiła Pani Wodzirej, która staropolskim zwyczajem bal rozpoczęła polonezem. Poloneza w pierwszej parze poprowadził gospodarz uroczystości Prezes Paweł Wójtowicz. Po krótkiej zabawie rozpoczęła się pierwsza licytacja przedmiotów zgromadzonych na aukcje. Uczestnicy balu z rozmysłem licytowali zgromadzone przez nas przedmioty. Następnie Goście uczestniczyli w zabawie prowadzonej przez Wodzireja, a równocześnie licytowali przedmioty na aukcji stolikowej, lub brali udział w loterii fantowej, albo też degustowali przygotowany przez hotel poczęstunek. W połowie balu odbyła się druga licytacja, która podobnie jak pierwsza zakończyła się wylicytowaniem przez Gości części przedmiotów przekazanych na aukcję przez naszych Darczyńców. W tym roku na charytatywną aukcję przekazano nam dużo przedmiotów, za co bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto walczyć o wsparcie dla chorych, gdyż jest dużo ludzi o otwartych sercach i portfelach, którzy nam w tej walce pomagają. Ogromne podziękowania kierujemy również do Wszystkich, którzy wylicytowali przedmioty wystawione na aukcji, lub wzięli udział w loterii, w ten sposób dorzucili swoją cegiełkę do budowania materialnego wsparcia chorych na mukowiscydozę.

Mamy nadzieję, że Bal Charytatywny, który powoli wpisuje się na stałe w działania Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy, zgromadzi w przyszłym roku jeszcze więcej Gości i Darczyńców. Natomiast Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w balu, lub chcą wesprzeć naszych podopiecznych i działania Fundacji, zapraszamy do licytacji przedmiotów online na platformie Internetowej Allegro.

 

[creativegallery id="3"]