logo MATIO
OD PONAD 27 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

III Bal Charytatywny

OTM - Ambasadorzy Fundacji

XX OTM - Wirtualny Tramwaj

tramwajPrzez kilkanaście lat spotykaliśmy się z Wami w krakowskich tramwajach, gdzie kwestowaliśmy do puszek na rzecz chorych na mukowiscydozę. W tym roku, ze względu na pandemię, nie możemy – wsiadajcie więc do naszego „wirtualnego tramwaju”, który zaczyna jeździć już od dzisiaj.

XX OTM - Bal Charytatywny

Fundacja MATIO zaprasza na III Bal Charytatywny, w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy. Ze względu na pandemię w tym roku będzie to bal wirtualny. Bal rozpocznie się 27 lutego 2021 r. od godz. 17.00. Wieczór umilać nam będą utwory w wykonaniu przyjaciela naszej Fundacji Krakowskiej Młodej Filharmonii, pod batutą Tomasza Chmiela. Przy dźwiękach muzyki zapraszamy do licytacji charytatywnych na rzecz podopiecznych naszej Fundacji. Licytacje na platformie Allegro rozpoczną się 22 lutego.

Poniżej znajdą Państwo materiały informacyjne, prezentację, plakaty i ulotkę (w formie elektronicznej), które mają na celu przybliżenie potrzeb i problemów z jakimi stykają się dzieci chore na mukowiscydozę, być może przebywające nawet pod opieką Państwa placówki. Prezentacja to krótka informacja o Ogólnopolskim Tygodniu Mukowiscydozy oraz o dzieciach z tą chorobą. Poznanie choroby przez społeczność szkolną w dużym stopniu ułatwi funkcjonowanie chorego dziecka i zapobiegnie wielu niepożądanym sytuacjom. Prosilibyśmy, abyście Państwo umożliwili zaprezentowanie tych materiałów w Państwa placówkach. Te praktyczne wskazówki pomogą całej społeczności poznać i zrozumieć chorych na mukowiscydozę oraz uświadomić, że chory kolega czy koleżanka, są tacy sami jak oni (muszą tylko przestrzegać pewnych zasad) i że choroba dla innych dzieci nie stanowi żadnego zagrożenia. Mamy nadzieję, że gdy wzrośnie świadomość uczniów, dzieci chore na mukowiscydozę będą mogły liczyć na wsparcie swoich kolegów.

Bardzo prosimy o włączenie się w działania MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę, które mają na celu upowszechnienie wiedzy na temat tej choroby, życia z nią i postrzegania jej przez społeczeństwo.

Wierzymy, że Państwa zaangażowanie ułatwi dzieciom chorym na mukowiscydozę poradzić sobie w codziennym życiu szkolnym czy przedszkolnym i będzie wkładem w przyszłość naszych Podopiecznych.

Liczymy na Państwa przychylną reakcję.

Materiały są spakowane w archiwum zip. oraz podzielone na grupy wiekowe. W paczkach plików znajdą Państwo prezentacje, opis materiałów oraz filmy.

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP