logo MATIO
OD 25 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy organizowanego przez Fundację Matio,

Centrum Medyczne MEDGEN wykona bezpłatnie 30 badań genetycznych.

logo medgen

 

Dla pierwszych 30 osób, które zarezerwuje badania elektronicznie w trakcie trwania XX Tygodnia Mukowiscydozy badanie genetyczne*) CF zostanie wykonane BEZPŁATNIE.

Link do BEZŁATNEGO BADANIA: https://www.medgen.pl/pl/badanie-bezplatne

Kolejnych 50 osób będzie mogło, wykonać badanie w specjalnej cenie: 140,00 PLN.

Link do PROMOCYJNEGO badania: https://www.medgen.pl/pl/badanie-promocyjne

Próbki do badań prosimy przesyłać nie później niż do końca kwietnia 2021 roku.
Termin wykonania badania: do 2 miesięcy od daty otrzymania materiału.

 

Zapisy na badania genetyczne prowadzimy
od dnia 22/02/2021 od godziny 8:00 do wyczerpania miejsc.
Więcej informacji: www.medgen.pl
Serdecznie zapraszamy!!!

Badanie są skierowane zarówno dla osób z podejrzeniem mukowiscydozy, jak też dla tych, którzy chcą wykonać badanie w kierunku nosicielstwa mukowiscydozy. Osoba, która zdecyduje się na badanie genetyczne, otrzyma wynik diagnostyczny wraz z interpretacją.

CM MedGen wykonuje obecnie badania genetyczne na zlecenie Instytutu Matki i Dziecka w ramach Programu Badań Przesiewowych Noworodków w kierunku mukowiscydozy. Istnieje możliwość skorzystania z konsultacji genetycznej w naszej Poradni Genetycznej, a także badań genetycznych, również na NFZ.

*)  badanie obejmuje analizę pojedynczej mutacji w genie CFTR (F508del lub innej mutacji występującej w rodzinie osoby badanej).

UWAGA: ponieważ w genie CFTR znanych jest około 1900 mutacji, prawidłowy wynik badania nie wyklucza rozpoznania mukowiscydozy czy też statusu nosicielstwa mutacji genu CFTR. W przypadku wykonania badania nosicielstwa mutacji F508del, negatywny wynik badania (niewykrycie badanej mutacji) oznacza dwukrotne zmniejszenie ryzyka nosicielstwa mutacji genu CFTR. Wszystkie osoby mające wątpliwości i pytania zapraszamy na poradę genetyczną (rejestracja tel. 501 377 150, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)