Zaloguj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

ZASADY WYKORZYSTANIA ZNAKÓW TOWAROWYCH: Logo Fundacji MATIO, Logo oraz Nazwy Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy.

                        matio małeOTM logo rgb


 

Wykorzystywanie powyższych znaków towarowych wymaga uzyskania stosownej zgody Zarządu Fundacji.

 

ZŁOŻENIE WNIOSKU


Aby móc wykorzystywać znaki towarowe: Logo Fundacji, Logo oraz Nazwy Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy np.: w związku z organizowaniem wydarzeń artystycznych, sportowych, koncertów, spektakli czy kampanii społecznych należy złożyć pisemny wniosek.

 

WNIOSEK O ZGODĘ NA UŻYCZENIE I POSŁUGIWANIE SIĘ LOGO FUNDACJI dla osób prywatnych

WNIOSEK O ZGODĘ NA UŻYCZENIE I POSŁUGIWANIE SIĘ LOGO FUNDACJI dla firm i instytucji

WNIOSEK O ZGODĘ NA UŻYCZENIE I POSŁUGIWANIE SIĘ LOGO OTM dla osób prywatnych

WNIOSEK O ZGODĘ NA UŻYCZENIE I POSŁUGIWANIE SIĘ LOGO OTM dla firm i instytucji

 

Wniosek należy przesłać pocztą na adres: MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę, 30-507 Kraków, ul. Celna 6, lub drogą elektroniczną na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Załącznikiem do wniosku powinny być wizualizacje graficzne, przedstawiające sposób użycia logotypów oraz ich umiejscowienie.


ROZPATRZENIE WNIOSKU

Wniosek zostanie rozpatrzony do 7 dni od daty otrzymania kompletu dokumentów poczta tradycyjną lub drogą e-mail.
O odmowie albo wyrażeniu zgody poinformujemy na piśmie, przesłanym na adres podany we wniosku. Więcej informacji na temat zasad wykorzystania znaków: nr tel: 12 292 31 80

PŁATNOŚCI
Udostępnianie znaków towarowych do celów niekomercyjnych jest nieodpłatne.

POBIERZ LOGOTYPY

pracownicy fundacji

 

 

Historia

Inicjatorem powstania Fundacji był Paweł Wójtowicz, rodzic dziecka zmarłego na mukowiscydozę. Dokonał on rejestracji Fundacji pod koniec 1996 roku. Działalność  Fundacja rozpoczęła 15 marca 1997 roku. Pełna nazwa fundacji to MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

Pomysł założenia fundacji powstał w roku 1995, rok po śmierci mojego syna, stąd też nazwa fundacji "MATIO" (tak nazywaliśmy z żoną naszego synka). Dotknięty tą tragedią zrozumiałem, co przeżywają chorzy na mukowiscydozę, a także ich rodzice. Celem powołania Fundacji było stworzenie niezależnej organizacji, na którą mogliby liczyć wszyscy ciężko doświadczeni przez los, aby chorzy na mukowiscydozę i ich rodziny nie pozostawali sami z własną tragedią. Innym ważnym zadaniem Fundacji jest uświadomienie całemu społeczeństwu wagi i skali zjawiska, tego, że mukowiscydoza to nie tylko problem osób nią dotkniętych, ale także tych, którzy jako zdrowi nosiciele mukowiscydozy, mogą się o tym dowiedzieć tylko w najokrutniejszy sposób - tracąc własne dziecko. Pierwsze próby zarejestrowania Fundacji były podjęte w 1995 roku, a działalność rozpoczęliśmy 15 marca 1997 roku. Zapytacie na pewno, co robiliśmy przez cały ten czas? Przez prawie półtora roku trwały próby rejestracji Fundacji i przekonania odpowiednich władz, że taka organizacja jest potrzebna, pozostały czas zajęło mi dotarcie do ludzi, którzy, podobnie jak ja, rozumieli potrzebę istnienia i działania takiej fundacji. Jestem szczęśliwy, że mi się to udało i że mam przyjemność współpracować z tak wspaniałymi ludźmi. Czas, gdy powstawaliśmy, był bardzo trudny. Na początku musieliśmy się sami wiele nauczyć, jakoś się zorganizować, wypracować własną koncepcję działania i umiejętność pozyskiwania sponsorów. Niemniej jednak jestem dobrej myśli, ponieważ wiem, że wielu ludzi Dobrego Serca żyje wśród nas, a determinacja osób zaangażowanych w działalność naszej Fundacji umożliwi zdobycie środków na pomoc dla potrzebujących. Życzyłbym sobie, aby Fundacja mogła dać Wam i Waszym dzieciom to, co nie było dane mojej rodzinie w czasie choroby naszego synka.

Paweł Wójtowicz

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2007 - Amicus Hominum w kategorii Ochrony Zdrowia dla wiceprezesa Stanisława Sitko
2007 - "Kryształy Soli " w kategorii Polityka Społeczna - Działania na rzecz Osób Niepełnosprawnych
2008 - "POLCUL "JERZY BONIECKI FUNDATION za stworzenie Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę „MATIO“ dla prezesa Pawła Wójtowicza
2011 - OSKAR POLSKIEJ PEDIATRI za ogromny wkład pracy w leczenie małych pacjentów oraz za rozwój pediatrii w Polsce
2011 - Fundacja MATIO zostaje uhonorowana medalem 60-lecia Instytutu Matki i Dziecka
2012 - Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz osób chorych i potrzebujących pomocy oraz działalność charytatywną dla wiceprezesa Stanisława Sitko.

2014 - Filantrop Krakowa A.D. 2014 w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii dla wiceprezesa Stanisława Sitko.
2015 - Nagroda im. św. Kamila, Fundacja MATIO otrzymała wyróżnienie dla stowarzyszeń i organizacji pacjentów będących wzorem opieki nad chorymi rodzinami. Nagroda jest symbolem pomocy niesionej każdemu choremu.
2016 - Polonia Maior od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy
2016 -  Odznaka Honorowa za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka - Nagroda Rzecznika Praw Dziecka

2018 - Filantrop Krakowa A.D. 2018 w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii dla prezesa Pawła Wójtowicza.

Zarząd Fundacji

  • Prezes Zarządu Fundacji: Paweł Wójtowicz    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • I Wiceprezes Zarządu Fundacji: Andrzej Pietrzak
  • II Wiceprezes Zarządu Fundacji : Stanisław Sitko
  • Członek Zarządu Fundacji : Maria Talar 
  • Członek Zarządu Fundacji : Przemysław Marszałek   

Poniżej zamieszczono coroczny bilans zysków i strat za lata obrachunkowe 2011-2015. Wszystkie te dokumenty są spójne z dokumentami przekazywanymi do urzędu skarbowego. Sprawozdania sprzed 2011 roku są dostępne w Fundacji, urzędzie skarbowym oraz Ministerstwie Zdrowia.

Od początku działalności Fundacja przeszła następujące kontrole:

Wyciąg ze statutu fundacji


Celem Fundacji jest:

  1. Pomoc chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom.
  2. Rozpowszechnianie wiedzy o osiągnięciach nauki i medycyny dotyczących mukowiscydozy.
  3. Rozwijanie kontaktów z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami związanymi z badaniami naukowymi i leczeniem mukowiscydozy.