logo MATIO
OD PONAD 25 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

Aktualności

 

Fundacja MATIO już od ponad 25 lat pomaga i wspiera chorych na mukowiscydozę. Przez te wszystkie lata bardzo często słyszeliśmy od naszych podopiecznych jak ważnym czynnikiem dla chorego jest dobry kontakt z lekarzem, jego postawa i działania podejmowane przy leczeniu chorego na mukowiscydozę. Chcąc w jakiś sposób uhonorować lekarzy, którzy zasłużyli sobie na zaufanie naszych podopiecznych, po raz pierwszy w tym roku zorganizowaliśmy plebiscyt pod nazwą „Mój najlepszy Muko-lekarz”. Do udziału w plebiscycie zaprosiliśmy chorych na mukowiscydozę, a także ich opiekunów, aby zgłaszali kandydatury lekarzy, którzy ich zdaniem zasłużyli na taką nagrodę. Nominację do nagrody mogli otrzymać lekarze, których cechuje ponadprzeciętne zaangażowanie w opiece nad chorymi na mukowiscydozę, indywidualne, nieszablonowane podejście do pacjenta oraz ogromna wrażliwość empatia, profesjonalizm, innowacyjność i skuteczność w podejmowanych działaniach. Chcieliśmy docenić lekarzy, którzy swoją pracowitością i postawą zapracowali na zaufanie i wdzięczność pacjentów. Ważnym przy ocenie nominowanego była jego aktywność wybiegająca poza ramy obowiązków.

Pierwszym laureatem plebiscytu „Mój najlepszy Muko-lekarz” został dr Wojciech Skorupa, któremu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i tego, aby nigdy nie zabrakło mu sił i zapału do tak odpowiedzialnej pracy.

 

Nagroda została wręczona Doktorowi przez Prezesa Fundacji Pawła Wójtowicza podczas ostatnich warsztatów edukacyjnych, niestety mógł ją odebrać online. Natomiast bezpośrednio nagrodę wręczył dr Skorupie Członek Zarządu Fundacji MATIO Przemysław Marszałek.

267025988 458986822240217 7906006041704158249 n