logo MATIO
OD PONAD 27 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

Aktualności

W imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszamy do Krakowa na
14. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care
pt. „EBHC, VBHC or Just Health Care?”
w dniach 7-8 października 2019 w hotelu Park Inn, ul. Monte Cassino 2.

ebhc2019 512px

 

Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się w kalendarz krajowych spotkań edukacyjnych, przyciągając też licznych uczestników z innych kra-jów Europy Centralnej i Wschodniej. Tegoroczny temat wyprzedza nieco obecną sytua-cję w Polsce, ale na świecie opieka zintegrowana zaczyna być koniecznością, wobec mnogości technologii medycznych i natłoku szumu informacyjnego.

      W latach pierwszych edycji naszego Sympozjum istniała pilna potrzeba szerokiej i wielostronnej dyskusji o Evidence-Based Health Care (EBHC), aby wypracować wspólny dla całej Polski język do pracy nad zmianami w systemie ochrony zdrowia. Jako, że priorytetem było opanowanie zapaści ekonomicznej, unowocześnione zarzą-dzanie ochroną zdrowia nabrało niespotykanego wcześniej w Polsce finansowo-statystycznego charakteru. Szybko wykorzystali to krytycy reform, którzy zaczęli pod-kreślać biurokratyczny i „bezduszny” charakter nowych metod. Pojawiła się potrzeba zrównoważenia sytuacji przez wprowadzenie Value-Based Health Care (VBHC) - podej-ścia skoncentrowanego na pacjencie i kładącego nacisk na efekty zdrowotne. Nowa koncepcja zdobyła poklask wielu środowisk, ale jej wdrożenie zależy od podjęcia szero-ko zakrojonych i kosztownych działań rządowych. W sytuacji tej widzimy okazję do refleksji nad skutkami przeszłych, obecnych i przyszłych zmian. Mimo konieczności rozwoju EBHC i VBHC warto spojrzeć też wstecz i wrócić myślami do wspólnych korze-ni: Just Health Care – najstarszej koncepcji ochrony zdrowia. Czy po latach oceny technologii medycznych i szczerej wiary w evidence nasza nauka i procedury nadal realizują cele pierwotnej koncepcji Just Health Care? Spotkajmy się na 14. Sympozjum EBHC (a może już VBHC?), aby tym razem wrócić do korzeni…

   Dla organizacji pacjenckich zapewniamy darmowy wstęp dla jednej osoby (udział we wszystkich sesjach, lunch i przerwy kawowe oraz wieczornej kolacji z eks-pertami). W razie zainteresowania współpracą prosimy o kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP