logo MATIO
OD PONAD 27 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

Aktualności

image022

 
W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy odbędzie się koncert zespołu Vevantis na rzecz podopiecznych Fundacji MATIO.
Kiedy ?👉 04.03.2022 r.
O której ?👉 19:30
Gdzie ? 👉 Klub Gwarek (ul. Reymonta 17, Kraków)
 
Mukowiscydoza to genetyczna choroba wieloukładowa, jednak najczęstszą przyczyną chorobowości i zgonów są postępujące zmiany w płucach. Postęp diagnostyczny i leczniczy sprawił, że mamy coraz większy odsetek osób dorosłych cierpiących na tę chorobę.
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy ma przedstawić szerokiemu odbiorcy sytuację w jakiej obecnie znajdują się chorzy na mukowiscydozę, którzy osiągnęli pełnoletność.
Miarą skuteczności opieki nad chorymi na mukowiscydozę jest długość ich życia. Leczenie i kompleksowa opieka nad chorymi na mukowiscydozę ulega ciągłym zmianom, co w efekcie przekłada się na długość życia z tą chorobą.
Dzięki przesiewowej diagnostyce mukowiscydozy u wszystkich noworodków w Polsce (od 2009 r.) można skutecznie podejmować leczenie i opiekę już we wczesnym stadium, co później przekłada się na długość życia chorego. O ile dzieci są objęte w miarę dobrą opieką (ustawa za życiem, ośrodki referencyjne posiadające odpowiednie kompetencje do leczenia mukowiscydozy) to z opieką nad dorosłymi jest już dużo gorzej. Z posiadanych przez Fundację MATIO informacji (rejestr podopiecznych) wynika, iż chorzy dorośli stanowią 30% wszystkich podopiecznych.
Zachęcamy wszystkich fanów dobrej muzyki i ludzi o dobrych sercach do wspólnej zabawy oraz wsparcia podopiecznych Fundacji MATIO 💚
Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP