medgen

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy organizowanego przez Fundację Matio, Centrum Medyczne MEDGEN wykona
bezpłatnie 30 badań genetycznych.

Dla pierwszych 30 osób, które na hasło: FUNDACJA MATIO zgłoszą się telefonicznie
w trakcie trwania XVIII Tygodnia Mukowiscydozy

badanie genetyczne* CF

zostanie wykonane BEZPŁATNIE.


Kolejnych 50 osób będzie mogło, wykonać badanie w specjalnej cenie:
135,00 PLN.
Próbki do badań prosimy przesyłać nie później niż do końca kwietnia 2019 roku.
Termin wykonania badania: do 2 miesięcy od daty otrzymania materiału.

 

Zapisy na badania genetyczne prowadzimy
od dnia 25/02/2019 do wyczerpania miejsc pod numerem 501 377 102.
Więcej informacji: www.medgen.pl
Serdecznie zapraszamy!!!

Badanie są skierowane zarówno dla osób z podejrzeniem mukowiscydozy, jak też dla tych, którzy chcą wykonać badanie w kierunku nosicielstwa mukowiscydozy. Osoba, która zdecyduje się na badanie genetyczne, otrzyma wynik diagnostyczny wraz z interpretacją.

 

CM MedGen wykonuje obecnie badania genetyczne na zlecenie Instytutu Matki i Dziecka w ramach Programu Badań Przesiewowych Noworodków w kierunku mukowiscydozy. Istnieje możliwość skorzystania z konsultacji genetycznej w ramach NFZ w naszej Poradni Genetycznej.

* badanie obejmuje analizę pojedynczej mutacji w genie CFTR (F508del lub innej mutacji występującej w rodzinie osoby badanej).
UWAGA: ponieważ w genie CFTR znanych jest około 1900 mutacji, prawidłowy wynik badania nie wyklucza rozpoznania mukowiscydozy czy też statusu nosicielstwa mutacji genu CFTR. W przypadku wykonania badania nosicielstwa mutacji F508del, negatywny wynik badania (niewykrycie badanej mutacji) oznacza dwukrotne zmniejszenie ryzyka nosicielstwa mutacji genu CFTR. Wszystkie osoby mające wątpliwości i pytania zapraszamy na poradę genetyczną (rejestracja tel. 501 377 150, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
_______________________________________________________________________

Poradnia Genetyczna, Poradnia Pediatryczna i Poradnia Dietetyczna
Pracownia Diagnostyki Genetycznej
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a
02-954 Warszawa