Realizatorzy: Fundacja Hipoterapia, Fundacja Matio
Wieloletni projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Trzeci rok działa w Krakowie na ul. Daszyńskiego 22 Centrum, z którym każdy Krakowianin mający jakiś problem rodzinny, może się skontaktować (przyjść /zadzwonić /czatować) aby dostać zebraną z różnych źródeł i sprawdzoną informację o przysługującym mu wsparciu oraz uzyskać pomoc w rozwiązaniu indywidualnego problemu.
Doradca MCIS to nie jest zwyczajny doradca klienta. To doradca, który rozwiązuje problem danej zgłaszającej się osoby i szuka pomocy w instytucjach i organizacjach w całym mieście, dzwoniąc, aktualizując informacje o dostępnej ofercie pomocowej, sprawdzając jej jakość, do momentu aż uzyska kompletną informację o wszelkich możliwościach rozwiązania danej sprawy. Wsparcie nie kończy się na samym doradztwie. Pracownicy Centrum w razie potrzeby pomagają wypełnić wnioski, formularze, zebrać i zweryfikować niezbędne do załatwienia sprawy dokumenty, a potem monitorują sprawę, aż do jej finału.

wyprawka dla przedszkolaka

Wyprawka dla przedszkolaka organizowana jest dla podopiecznych Fundacji MATIO. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 sierpnia.

Realizacja projektu PROPULMO - poprawa kompleksowości i jakości leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad dorosłymi chorymi z mukowiscydozą w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Więcej informacji można znaleźć w pliku komunikat-PROPULMO.pdf

Zarząd Fundacji MATIO składa Panu Tomaszowi Smolińskiemu serdeczne podziękowania za sumienną i rzetelną wieloletnią współpracę na rzecz fundacji oraz niebywały wkład w jej rozwój. Życzymy również powodzenia w rozwijaniu dalszej kariery zawodowej.
Pragniemy również poinformować, iż obowiązki Pana Tomasza przejmuję pani Monika Kapralska, która jest do Państwa dyspozycji:
Wtorki godz. 9:00-16:00
Czwartki godz. 9:00-16:00
Piątki godz. 9:00-16:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 12 296 41 46