Wieczorem 27 lutego odbyło się spotkanie Krakowskiego oddziału Młodej Farmacji w auli Wydziału Farmacji CM. W spotkanie edukacyjne zgromadziło dużą grupę studentów zainteresowanych tematyką związana z leczeniem mukowiscydozy, a także rodzice i chorzy dorośli. Wykłady poprowadziła dietetyk mgr Patrycja Kłysz, opowiadając o diecie osób cierpiących na mukowiscydozę oraz lek. med. Zuzanna Kurtyka, mówiąc o opiece medycznej osób chorych na mukowiscydozę.

27 lutego miała miejsce inaugurująca XVI Ogólnopolski Tydzień  Mukowiscydozy Konferencja Prasowa. Obyła się ona w Szpitalu Św. Ludwika w Krakowie. W konferencji wzięli udział Dyrektor Szpitala Stanisław Stępniewski, dr Zuzanna Kurtyka, oraz Paweł Wójtowicz.

2 marca w ramach #tydzienmuko odbyło się kolejne spotkanie ze studentami IFMSA-Poland Oddział Kraków. Fantastycznie poprowadzona przez Pana Kamila Rapacza prezentacja o mukowiscydozie i chorobach rzadkich . Tak dużego zainteresowania spotkaniem edukacyjnym dawno nie było. Ci przyszli lekarze na pewno zapamiętają co to jest mukowiscydoza!

6 edycja Dolina Mukolinków Galeria Handlowa Turzyn zakończona!!!

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili oraz:
  • Galeria Handlowa Turzyn za przychylność i otwarte serca,
  • Iwona Ostrowska pomysłodawczyni, organizatorka a na co dzień wspaniała lekarz opiekująca się Mukolinkami,
  • IFMSA-Poland Oddział Szczecin za życzliwość i wsparcie,
  • Wolontariuszom z Łuksza Anna na czele,
  • a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że akcja po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem.

 

26 lutego w ramach #tydzienmuko odbyło się spotkanie edukacyjne w DSK w Białymstoku. Patronat nad spotkaniem objął Rektor AM w Białymstoku Prof. Adam Krętowski oraz TVP o Białystok. Na spotkaniu był obecny przedstawiciel Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego Pani Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego do Spraw Równego Traktowania Monika Syczewska.
Warsztaty poprowadzili przedstawiciele oddziału północno wschodniego #MatioFundacja a najnowsze aspekty medyczne, w tym standardy leczenia CF przybliżyli nam Doc. Alina Minarowska oraz dr Łukasz Minarowski. Dziękujemy