Zaloguj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Szukaj

W dniach 25–27 listopada 2016 r. w Krakowie po raz XVI odbyły się organizowane przez Fundację MATIO „Warsztaty szkoleniowo-edukacyjne MUKOWISCYDOZA 2016”, w których uczestniczyli rodzice, opiekunowie oraz chorzy na mukowiscydozę dorośli z całej Polski. W warsztatach wzięli udział lekarze, fizjoterapeuci i dietetycy zajmujący się chorobą oraz wolontariusze.

Fundacja od 2000 roku organizuje warsztaty szkoleniowo edukacyjne. W roku 2016 odbyła sie 16-ta edycja spotkania chorych i ich opiekunów z dietetykami, lekarzami, psychologami.  Spotkanie urozmaicone było uroczystą kolacją czy warsztatmi kulinarnymi.

Wieczorem 27 lutego odbyło się spotkanie Krakowskiego oddziału Młodej Farmacji w auli Wydziału Farmacji CM. W spotkanie edukacyjne zgromadziło dużą grupę studentów zainteresowanych tematyką związana z leczeniem mukowiscydozy, a także rodzice i chorzy dorośli. Wykłady poprowadziła dietetyk mgr Patrycja Kłysz, opowiadając o diecie osób cierpiących na mukowiscydozę oraz lek. med. Zuzanna Kurtyka, mówiąc o opiece medycznej osób chorych na mukowiscydozę.

W dniach 24–26 listopada 2017 r. w Krakowie po raz XVIII odbędą się „Warsztaty szkoleniowo-edukacyjne MUKOWISCYDOZA 2017”. W tym roku wykłady odbywać się będą w Best Western Hotel ul. Opolska 14, 31–323 Kraków. Zapraszamy rodziców, opiekunów oraz dorosłych chorych na mukowiscydozę z całej Polski.

27 lutego miała miejsce inaugurująca XVI Ogólnopolski Tydzień  Mukowiscydozy Konferencja Prasowa. Obyła się ona w Szpitalu Św. Ludwika w Krakowie. W konferencji wzięli udział Dyrektor Szpitala Stanisław Stępniewski, dr Zuzanna Kurtyka, oraz Paweł Wójtowicz.